pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

ONZ wznowi współpracę z Szarapową

KUP LICENCJĘ
DI, PAP
Pin It email print

29-letnia Rosjanka odzyska funkcję Ambasadora Dobrej Woli.

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wznowi współpracę z Marią Szarapową, gdy dobiegnie końca okres dyskwalifikacji tenisistki za doping - dowiedziała się gazeta "The Guardian".

W marcu Szarapowa ogłosiła, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego na meldonium, który wpisano na listę zabronionych środków 1 stycznia. Zdyskwalifikowano ją na dwa lata, ale w wyniku postępowania odwoławczego karę skrócono do 15 miesięcy.

"Cieszymy się, że Maria Szarapowa będzie mogła powrócić do sportu, który kocha. Dlatego przywrócimy jej status Ambasadora Dobrej Roli, gdy dobiegnie końca jej dyskwalifikacja w kwietniu 2017 roku" - powiedział przedstawiciel ONZ.

Wcześniej pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych współpracowała z ONZ przez dziewięć lat, ale organizacja odcięła się od niej w marcu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na kariera.pb.pl

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu