pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

10 najdroższych miast świata (RANKING)

KUP LICENCJĘ
DI
Pin It email print

Podróżujący do Singapuru powinni schować portfel w głębokiej kieszeni, bo azjatyckie miasto po raz kolejny uznane zostało za najdroższe na świecie. Warszawa jest w egzotycznym przedziale.

 

- Spadające ceny surowców, dewaluacje waluty i niepewność geopolityczna przyczyniły się do relatywnego zmniejszenia kosztów utrzymania w wielu miastach - podaje tygodnik „The Economist”.  

Najdroższym miastem świata pozostaje Singapur, któremu nieznacznie ustępują Zurych i Hongkong. Na kolejnych pozycjach są inne miasta, które dość instynktownie  wymieniane są jako drogie - chodzi o Genewę, Paryż, Londyn, czy Nowy Jork.  

Indeks kosztu życia opracowany został przez Economist Intelligence Unit, a pomóc ma głównie emigrantom i osobom podróżującym służbowo.  

Na liście jest też Warszawa. Nasza stolica zajmuje w indeksie 95 pozycję i dzieli to miejsce z miastami raczej egzotycznymi dla Polaków, bo tuż obok są Abidżan - była stolica Wybrzeża Kości Słoniowej, Bandar Seri Begawan - stolica sułtanatu Brunei, Al-Chubar - miasto we wschodniej Arabii Saudyjskiej i Kuwejt - stolica Kuwejtu.  

10 najdroższych miast świata 

1. Singapur

2. Zurych (ex aequo)

2. Hongkong (ex aequo)

4. Genewa

5. Paryż

6. Londyn

7. Nowy Jork

8. Kopenhaga (ex aequo)

8. Seul (ex aequo)

8. Los Angeles (ex aequo)

95. Warszawa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

2 Komentarze

wefwe 2016-03-14

Formułka do liczenia? Czynniki? Samo tylko wypisanie państw bez podania kryteriów, to żadne porównanie...

Hagen 2016-03-14

Singapur wcale nie jest taki drogi, więc dziwią mnie wyniki rankingu, turysta wyda tam mniej, niż w Londynie, Nowym Jorku, czy Tokio.

Wiadomości dnia na kariera.pb.pl

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu